sitsiilia


Tansaania safari ja Mafia saar 18.- 29. jaanuar 2020.

Reis välja müüdud!

18.jaanuar, laupäev - lend väljub Tallinnast kell 12.55 ja jõuab Istanbuli kell 17.20. Lennuk väljub Istanbulist kell 20.25 ja jõuab Kilimanjarosse kell 05.50 (19.jaanuaril). Transfeer Arushasse. Majutumine hotellis Tulia (www.tuliahotelandspa.com) Arushas. Ööbimine.

 19.jaanuar, pühapäev– Hommikusöök. Puhkus. Esmane tutvumine Tansaania elu-oluga. Ööbimine Arushas hotellis Tulia.

 20.-22.jaanuar- Hommikusöök hotellis ja sõit safarile. Safaripäevad. Külastame kolme erinevat looduskaitseala: Tarangire rahvusparki, mis kuulus eelkõige oma elevantide - neid elab seal 3000 ringis - ja kaelkirjakute poolest. Ngorongoro kraatrit, mis on maailmas ainulaadne: 210 ruutkilomeetrine vulkaanikraater, kus elab tuhandeid loomi alates sebradest ning lõpetades lõvidega. Manyara järve äärsed metsad on koduks paljudele ahvidele. Safari käigus on meie käsutuses dzhiip koos inglise keelt kõneleva juhiga ja kokk. Hommiku - ja õhtusöögid sööme ööbimispaigas, lõunasöökideks saame safarile kaasa lõunaboxid. Ööbimine Safari Fanaka lodge’ s (www.fanakasafaricamps.co.tz).
22.jaanuari õhtul sõidame tagasi Arushasse, kus ööbime Arushas hotellis Tulia.

23.jaanuar, neljapäev – Hommikusöök. Sõit safaridzhiipidega Arusha – Dar Es Salaam (620 km, olenevalt liiklusest ja teeoludest kestab sõit kuni 10 tundi). Majutumine hotelli Aiport Transit Motel (www.transitmotels.com) Dar Es Salaami lennujaama lähistel.

24.jaanuar, reede– Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Lennuk väljub kell 09.00 ja jõuab Mafiale kell 09.30. Mafial transfeer lennujaamast majutuspaika Utendes. Majutumine bungalowdes Meremeta Lodge (www.meremetalodge.com). Vaba pärastlõuna. Õhtusöök.

25.-27.jaanuar- viibime Mafia saarel. Kes soovib niisama puhata, kes osaleda ekskursioonidel või omal käel ringi matkata. Majutuskohas iga päev hommiku - ja õhtusöögid.

28.jaanuar, teisipäev- Hommikusöök. Pärastlõunal transfeer Kilindonisse, kust kell 17.35 väljub lennuk ja jõuab Dar Es Salaami kell 18.10. Majutumine hotellis Airport Transit Motel lennujaama lähistel  

29.jaanuar, kolmapäev– Öine transfeer lennujaama, lennuk väljub kell 04.00 ja jõuab Istanbuli kell 11.30. Lennuk väljub Istanbulist kell 14.55 ja jõuab Tallinnasse kell 17.15

Hind 1320.- EUR sisaldab:
* transfeeri Mafial lennuväljalt ööbimiskohta ja tagasi
* programmis märgitud transfeerid Dar Es Salaamis
*4 ööbimist Mafia saarel bungalow´des (2 inimese toad, dush ja WC toas), 4 hommiku - ja 4 õhtusööki.
* 2 ööbimist Dar Es Salaamis hotellis (1 hommikusöök).
* transpordi safaridzhiipidega Arusha - Dar Es Salaam
* transfeeri Kilimanjaro lennuväljalt Arushasse.
* 3 ööbimist hotellis Arushas (3 hommikusööki).
* 3 päevase safari, mille käigus külastatakse dzhiipidega Tarangiri ja Manyara järve looduskaitse ala ning Ngorongoro kraatri loodusparki. 2 ööbimist safari lodges, 2 hommiku- ja 2 õhtusööki ning 3 lõunasöögiboxi. Safaril inglise keelne kohalik giid.

Hind ei sisalda:

*Rahvusvahelist lennupieltit Tallinn - Istanbul - Kilimanjaro  ja Dar Es Salaam - Istanbul - Tallinn (koos lennujaamamaksude ja pagasiga) 770.-eur

*Siselendu Dar Es Salaam - Mafia - Dar Es Salaam (koos lennujaamamaksude ja pagasiga):  220.-eur

 * Jooke õhtusöökide juurde. Safaril kuulub söögi juurde vesi, muud joogid tuleb endal muretseda või lisaks maksta.
* Utende küla asub merelooduskaitseala territooriumil ja koha peal tuleb maksta looduskaitse-ala maksu 24.-USD /inimene / päev (saab maksta koha peal ainult pangakaardiga).
*jootrahasid


Lisatasu eest:
* Tansaania viisa lennujaamast piirilt: 50.-USD
* Fakulatatiivsed ekskursioonid Mafial (makstakse koha peal dollarites):
* Mafia saare ekskursioon (terve päev, sisaldab lõunat): 65.-USD
* Maskiga ujumine korallrahul ( umbes 3 tundi): 20.-USD
* Vaalhaide vaatlemine ja soovi korral nendega ujumine (pool päeva, ei sisalda lõunat) : 65.-USD
*Sinine laguun, Chloe saarel asuvad araablaste valitsemisajast pärit lossivaremed, lõuna ookeanis liivalaiul ja maskidega ujumine korallrahul: 65.-USD

 

NB!! Alates 01.06.2019. ei luba Tansaania riiki sisse tuua kilekotte! Seega ei tohi turistidel neid kaasas olla, isegi mitte oma kohvris. Lubatakse kontrolli riiki sisenemisel ja kes seaduse vastu eksib, saab trahvi. Oma reisikoti pakkimisel paluks siis sellega arvestada.

Nõuandeid ja arvamusi:

* Pagasiks on hea kaasa võtta pehme selja- või spordikott. Rasked ja tugevad kohvrid ei ole soovitatavad, nendega võib olla probleeme siselennul, kuna lennukil puudub suur pagasiruum. Pagasi määr siselennul on 15 kg. Lisaks võib olla ka mõni väiksem seljakott, mille siselennul saab võtta enda juurde salongi. Pagasi määr Turkish Airlines´il on 30 kg.

* Koha peal (eriti Arushas ja Dar Es Salaamis) tuleb oma kotte väga hoolega valvata, nii kui selja pöörad on need läinud! Hotellid seevastu on suhteliselt turvalised.

* Ookeanis ujumas käimiseks oleksid head kummikingad või sandaalid. Põhi on küll liivane aga leidub siilikuid ja koralle, mis paljale jalale üsna tõsiselt haiget teha võivad.

*Riigis aksepteeritakse ainult peale 2005 aastat välja lastud USD-d. Raha vahetuseks sobivad ka eurod, aga hinnad antakse välismaalastele ikka dollarites.  Pangakaardiga saab maksta väga vähestes kohtades ja ka pangaautomaadid ei aksepteeri alati kõiki kaarte. Seega on soovitav kaasa võtta piisavas koguses sularaha (parem väiksemaid kupüüre, sest alati ei ole neil vahetusraha tagasi anda ja siis nad lihtsalt ei anna!).

* Koha peal on giididele ja autojuhtidele ja kellele veel sobilik anda väike jootraha, aga eks me selle saame leppida koha peal kokku kellele ja kui palju.

* Reisidokumendiks peab olema pass, mis kehtib 6 kuud peale reisi lõppu. Viisa saab lennuväljal piirilt.

* Vaktsineerimine ei ole kohustuslik (soovi korral võib ennast eelnevalt vaktsineerida malaaria vastu, aga see haigus pidi seal levima põhiliselt vihmaperioodidel). Kaasas võiksid olla ka kõhuhaiguse vastased tabletid, sest vajaduse korral ei pruugi apteeki käepärast olla. Mina olen seal söönud igasugu imelikes kohtades, mingit haigust saanud ei ole.

* Ei soovita osaleda reisil inimestel, kellel on tõsisemaid terviseprobleeme, sest arstiabi ei pruugi olla vajaduse korral alati koheselt kättesaadav. Kindlasti oleks vaja teha rahvusvaheline tervisekindlustus ja samuti reisitõrkekindlustus.

*Salongipagasisse võiks kaasa pakkida esmatarbeasjad juhuks, kui äraantav pagas kusagile tee peale toppama jääb ja hiljem järgi saadetakse.

* Reisigrupi suurus saab olla maksimaalselt 12 inimest.

 * Kuna Mafia saarel pole eriti turiste ja valdav on islamiusk, siis naistel soovitaks kanda avalikes kohtades viibides kleiti, seelikut või pikki pükse. Safaril on shortsid ok, seal nagunii kõik välismaalased ja kedagi teie jalad ei huvita.

* Autosõit Arushast Dar Es Salaami on pikk, aga kõik autoaknast nähtav on nii huvitav, et päev möödub märkamatult. Tansaanias elab väga palju erinevaid hõime ja seega näeme erinevaid külasid ja inimeste eluviise. Teel teeme ka peatuse lõunatamiseks.

* Hotellid Dar Es Salaamis ja Arushas on väga lihtsad. Dush ja tualett on kõikides tubades olemas.

* Jalanõudest võiks kaasa võtta ainult ühed matkajalatsid või –sandaalid ja “varbavahed”. Kingi ja muid peenemaid jalavarje vaja ei lähe.

* Kui on kodus olemas, siis ujumishuvilised võiksid kaasa võtta ujumismaski – ja toru. Aga näiteks vaalhaisid vaatama minnes või korallirahul sukeldudes saab need ka koha pealt, on ekskursiooni hinna sees.

* Riietus suvine, safarile võiks kaasa võtta pusa või dressipluusi, Ngorongoros võib olla jahe.

* Kindlasti mitte unustada kõrge faktoriga (30-50) päevituskreeme (seda saab vajaduse korral osta ka Istanbuli lennujaama tax free kauplusest) ja sääsetõrjevahendeid. Vooditel on olemas sääsevõrgud aga näiteks õhtusöögi ajal väljas, kippusid sääsed vahel kallale. Safaril kimbutavad vahel tsetse kärbsed. Muid mürgiseid ja ohtlikke putukaid ei ole kohanud.

* Mafial ei ole meie mõistes kaupluseid – seega igapäevased hügieenivahendid peaksid ka omal kaasas olema, sest koha soovitut leida võib olla suhteliselt keeruline. Dar es Salaamis ja Arushas on poed olemas, aga samuti ei pruugi leida kõike, millega meie harjunud oleme ja vajame.

* Soovitav on kaasa võtta taskulamp, kuna tänavavalgustus puudub ja sagedased on ka elektrikatkestused (elekter võib ära olla ka mitu tundi!)

*Paljudes kohtades on pistikud nn"inglise moodi" ehk siis kolmeharulised, kellel on, võtke kaasa adapter. Hotellidest neid üldiselt ei laenutata.

* Ja tuleb arvestada, et sealne kellatundmine ei ole päris sama mis meil ja nad on oma toimetustes ja tegemistes ikka väga aeglased. Seega kannatust ja pikka meelt!

*Reisikorraldaja ei vastuta reisiga mitteseotud ja paketis mittesisalduvate hindade muutuste eest (näiteks Tansaania viisa maks, Mafia saare merelooduskaitse ala jne.).