sitsiilia

Matka- ja loodusreis Dolomiitidesse

Reis oli plaanitud ajavahemikku 30.05.-06.06.2020. Kuna antud nädalal veel kahjuks reisida ei saa, siis reisi kuupäevad muutuvad. Kohe kui saab psitki selgust lendude ja majutuste kohta, saavad välja pandud ka uued kuupäevad.

1.päev – Lennuk väljub Tallinnast kell 21.55 ja jõuab Bergamosse kell 23.50 . Transfeer bussiga Pozza di Fassasse (250 km), kuhu jõuame kella 4 paiku öösel. Majutumine appartmentidesse.

2.-6.päev – Elame Trentino maakonnas, Pozza di Fassa külas, mille lähedusest algavad paljud huvitavad ja erinevate raskusastmetega matkarajad.

Allpool mõningaid matku, mida võime ette võtta koos. Loomulikult on kõikidel oma vaba valik, kuidas päevi veeta. Matkapäevade järjestuse paneb suuresti paika ka ilm ning samuti võime mõne marsruudi ka koha peal ühiselt paika panna.

*Esimesel päeval võib hommikupoolikut kasutada puhkuseks ning pärastlõunal teha 9 km jalutuskäigu mööda Fassa orgu Pozzast Canazei´sse. Mägedesse kohe ronima ei lähe ja kuna majutus asub niigi 1300 meetri kõrgusel, siis aklimatiseerume ja võtame rahulikult. Canazeist tagasi Pozzasse liinibussiga. Tublimad võivad muidugi ka Canazeist Pozzasse tagasi jalutada.

* Matkapäev San Nicolo´orus. Lõunapaus Malga Monzonis (1861 meetri kõrgusel) ja tagasi Pozzasse. (Soovijad võivad jätkata matka ka kuni Selle järveni, 2200 meetri kõrgusele) Matka pikkus umbes 13 km (kõrguste vahe 554 meetrit). Matk on kergete killast, liikumine põhiliselt mööda teed ja matkarada, väikeseid tõuse on, aga ei midagi hullu.

*Matkapäev Pozza – Penia – Belvedere – Passo Pordoi. Sõidame tõstukiga Pozzast üles ja matkame kuni Peniani, kus teeme taas tõstukiga sõidu oru ületamiseks. Canazei kohalt Belvederelt jätkame matka kuni passo Pordoi´ni, kus omakorda sõidame tõstukiga 2950 meetri kõrgusele Sass Pordoi´le, mida kutsutakse ka Dolomiitide terrassiks. Lõunapaus. Tagasi Pozzasse tulek sõltub matkajate jõuvarudest: võimalik tagasi minna sama teed pidi tõstukeid kasutades, aga ka liinibussiga. Kogu retke pikkus umbes 14 km. Raskusaste keskmine.

*Matkapäev Vajoleti mägihotellini. Pozzast kõnnime Pera di Fassasse, kust sõidame tõstukiga üles ning matkame Vajoleti mägihotellini (2243.m). Matka pikkus edasi-tagasi umbes 12 km. Soovijatega võimalik Vajoletist edasi minna Antermoia järveni. See oleks juba pikem ja keerulisem matk (kogupikkus umbes 30 km ringis), kus tuleb ka ronida ja vajalikud väga head matkajalanõud, aga samas ei midagi ületamatut. Pika ekskursiooni tegijad jõuavad majutusse tagasi hilisõhtul.

*Lisatasu eest (25.-eur/inimene, minimaalselt 15 soovijat) võimalik ka ekskursioon Bolzanosse koos peatusega Carezza mägijärve ääres.  Bolzanosse saab ka liinibussiga, mis tuleb kindlasti odavam, aga sellisel juhul ei saa garanteerida, et saame kõik ühe bussi peale ja koos liikuma.

*Lisatasu eest (45 eurot, hind sisaldab transpordi Malga Ciapelasse ning tõstuki Punta Roccale 3265 meetri kõrgusele) võimalik käia Marmolada liustikul. Malga Ciapelasse saab sõita ka liinibussidega, aga see on suhteliselt keerukas ettevõtmine ja seal võib olla järjekordi, et üldse bussi peale saada. Kui ilmstikuolud lubavad, saab ka Marmolada nõlval teha väikse matkaringi.

7.päev – Transfeer  Bergamo lennuväljale (väljasõit Pozzast kell 11.00). Lennuk väljub kell 17.30 ja jõuab Tallinnasse kell 21.30.

Hind 320.-EUR sisaldab: transfeerid Bergamo lennujaamast Pozza di Fassasse ja tagasi, majutuse (7 ööd) kaheses toas appartamendis Pozza di Fassas, matkajuhi ühistel matkapäevadel.

Hind 630.-eurot sisaldab: transfeerid lennujaamast Pozza di Fassasse ja tagasi, majutuse (7 ööd) hotellis Valacia****  kaheses toas koos hommiku – ja õhtusöökidega.

Lennupileti eelpoolmainitud kuupäevadeks saab iga reisija võtta ise Ryanairi kodulehelt www.ryanair.com Kui lendate mõne teise lennukompaniiga, siis paluks sellest mulle teada anda. Transfeer Bergamo lennujaamast Pozzasse väljub kell 00.15.

Reisipaketi hind ei muutu, küll aga kallinevad aja möödudes Ryanairi piletid, seega kes enne pileti ostab, saab reisi soodsamalt.

Hind ei sisalda:
*Lennupiletit Tallinn - Bergamo - Tallinn
*Toitlustamist appartmentides majutujatel.
*Tõstukipiletit, mida on võimalik osta koha peal:
1 päev: 47 eurot
3 päeva: 108 eurot (hinnad seisuga 2019., võivad pisut muutuda aastaks 2020)

Tõstukipileti ostnutele on ka sõit kõikides kohalikes liinibussides tasuta.

*Appartmendid koosnevad kahest või kolmest magamistoast, kööginurgaga elutoast ning dushiruumist & WC-st. Kolme magamistoaga appartmendis on kaks dushirmuumi. Kõik magamistoad on 2-inimese toad (mõnedesse on soovi korral võimlik panna ka lisavoodi). Osades appartmentides on elutoas diivanvoodi, kuhu võib majutada 1-2 inimest (soodustus 50.-eur inimese kohta). Sellist majutusvarianti saab kasutada, kui appartmenti majutub perekond või omavahel tuttavad inimesed. Appartmentide pilte näete ülevalpool klikates appartmentide numbritega linkidele. Samas on ka info vabade appartmentide kohta. Oma soovist majutuda konkreetsesse appartmenti paluks anda teada kohe reisi broneerimisel.

*Kui magamistuppa majutub ainult üks inimene, siis on ühese toa lisamaks 125.-eurot/nädal.

*Appartmentides on voodipesu ja tekid-padjad aga puuduvad käterätikud, wc paber ja puhastusvahendid. Need tuleb endal kohalikust marketist hankida.

*Kööginurgas on pliit, külmutuskapp ja toidunõud. Enamikes appartmentides ka nõudepesumasin ja mõnedes samuti pesumasin. Pesu pesemine on võimalik ka maja all hoiuruumis asuva pesumasinaga.

*Lahkudes tuleb appartment jätta heasse korda, viia välja prügi ning pesta nõud. Lisaks maksta 40.-eur lõpukoristustasu/appartmendi kohta. Alates 2016.aastast tuleb maksta ka turismimaks 0.70.-eur/inimene/öö (4.90.-eur/inimene/nädal).

*Matkariietus olgu kerge ja sportlik, aga kaasas peaks olema ka midagi soojemat selga panemiseks, sest üleval mägedes on mais-juunis veel suhteliselt palju lund. Igaüks teab oma sooja- ning külmataluvust ja riietub vastavalt sellele. Hea oleks omada matkasaapaid, aga saab hakkama ka tugevamate spordijalanõudega. Käimiskepid on matkal kindlasti suureks abiks.

*Kes tahab külastada Pozzas asuvat uhket QC Terme SPA´d, peaks kaasa võtma ujumisriided.